5. Güneş Enerjisi Sempozyumu ve Sergisi


5.gunes-enerji-sempozyumu.jpg
gunes-enerji-fiyatlari.jpg
gunes-enerji.jpg
gunes-enerjisi.jpg
gunes-sempozyum.jpg
kuzeymak-stand.jpg

Kuzeymak'ın ana sponsorluğunu üstlendiği 5.Güneş Enerjisi Sempozyumu ve Sergisi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi tarafından, 7-8 Ekim 2011 tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirildi.

Güneş enerjisinden elektrik üretimi ve sıcak su eldesinin, su ısıtma ve soğutma konulu oturumlar ile ilgili yasaların, devlet teşviklerinin ve yaşanılan sorunların dile getirildiği panellerin düzenlendiği 5.Güneş Enerjisi Sempozyumu ve Sergisi; çok sayıda kurum, kuruluş ve üniversitenin desteği ile 7-8 Ekim 2011 tarihleri arasında Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Güneş enerjisi kullanımı bilincinin daha da yüksek seviyelere taşınabilmesi amacı ile sponsorluk desteği verdiğimiz bu etkinlik, güneş enerjisi alanındaki son teknolojik gelişmeleri örnek uygulamalarla halkımıza aktarmış ve Mersin ilinde yenilenebilir enerji kaynaklarına yeni bir farkındalık kazandırmıştır.

Etkinlik kapsamında ayrıca ’Güneş Enerjisi Sergisi’ de düzenlenmiştir. 2002 yılında Türkiye’yi vakum tüp teknolojisi ile tanıştırarak, bugüne kadar yaptığı çalışmalarla güneş enerjisi ile su ısıtma sektörünün lider firması olan KUZEYMAK, sergide vakum tüplü güneş enerji sistemleri ve ürün gamında yer alan diğer ürünleri ile (boyler, panel radyatör, katı yakıtlı kazan, havlupan, ekoboyler) yerini almıştır.